Jezdecká stáj Vlčice u Trutnova

Kurzy a tábory 2021

Letní týdenní tábory

V současné době pro Vás tým stáje chytá již desátý ročník letních táborů s koňmi – příměstský tábor pro děti od sedmi let a pobytový tábor pro zkušenější mládež (starší 10 let) .

Počet účastníků je na pobytovém táboře maximálně 8 dětí, na příměstském cca 12 dětí. Možnost účasti s vlastním koněm, vše dohodou. Začátečníci si osvojí základní jezdecké dovednosti a péči o koně, získají spoustu nových zkušeností, a ještě si přitom užijí kopec zábavy. Pokročilí jezdci si mohou prohloubit své znalosti a naučit se novým dovednostem.
Výcvik začátečníků probíhá na lonži pod dozorem zkušených lektorů, pokročilí jezdci se pak mohou zdokonalit v získaných dovednostech.

Na vše dohlíží zkušený tým složený z instruktorů jezdectví, vychovatelů a dobrovolných pomocníků z řad zkušených členů naší stáje. Zdravotní dozor je pro nás samozřejmostí.

Proč si vybrat právě nás?
Výcvik provádí zkušení instruktoři, kteří mají mnohaletou praxi, nejen v oblasti výcviku jízdy na koni, ale též v oblasti zážitkové pedagogiky. V programu tábora jsou zahrnuty i teoretické hodiny.


Pobytový jezdecký tábor

Vhodné pro děti od 10 let. Tábor probíhá ve vypsaných turnusech během letních prázdnin. Nábor dětí a předání veškerých dokumentů bude probíhat vždy v neděli od 15:00, prvním jídlem v den příjezdu bude večeře.
V nástupní den vždy proběhne seznámení se s provozním řádem areálu, pravidly jezdeckého tábora, děti budou také poučeny o tom, jak se bezpečně pohybovat okolo koní. Děti se také seznámí s koňmi, na kterých bude výcvik probíhat. Každý turnus končí následující pátek po ukončení jezdecké akademie, na kterou jsou rodiče vítáni. Rozloučíme se jezdeckými hrami a ukážeme si, co se děti za týden výcviku naučily.

Výcvik jízdy na koni a bezpečnost
Pro děti jsou připraveny každodenní jezdecké lekce na zkušených koních. Děti okusí jak výcvikové hodiny na jízdárně, zkušení i vyjížďky do přírody. Děti během týdne odjezdí minimálně 6 lekcí.
S jízdou na koni úzce souvisí otázka bezpečnosti – povinnou výbavou každého dítěte je jezdecká přilba, jezdecké boty, chapsy (chrániče holení) a chránič páteře. Mezi základní jezdeckou výbavu patří i jezdecké kalhoty, nebo alespoň přiléhavé elastické kalhoty, které zabrání odřeninám. Doporučujeme též nákup jezdeckých rukavic.
Na jezdeckém táboře je samozřejmý čtyřiadvacetihodinový dozor proškoleného zdravotníka.

Ubytování a stravování
Děti budou ubytovány ve zděné budově v klubových prostorách stájí. Součástí je kuchyňka, splachovací WC, sprchování teplou vodou každý den.
Stravování bude probíhat pětkrát denně, samozřejmostí je celodenní pitný režim. 

Cena jednoho turnusu je 6 000 Kč, zahrnuje minimálně šest výukových lekcí pod vedením instruktora, teoretické hodiny atp., ubytování, stravu, ostatní výdaje a dozor zodpovědných osob po celou dobu tábora.

Pobytový pracovní tábor

Vhodné pro děti od 12 let. Děti si odjezdí minimálně 5 lekcí, část dne se budeme věnovat práci okolo koní, práci s koňmi a nezapomeneme ani na teorii.

Cena jednoho turnusu je 4 000 Kč

Výcvikový tábor – soustředění

Vhodný pouze pro zkušenější jezdce od 12 let, na tomto táboře bude probíhat výcvik dvoufázově vždy dopoledne i odpoledne. Minimální počet přihlášených 3 maximální 6.

Cena soustředění je 7000Kč


Příměstský letní tábor

Tábor probíhá ve vypsaných turnusech během letních prázdnin. Pro příměstský turnus je minimální věk 7 let.

Ráno se scházíme u stájí v 8:00, děti odjíždějí domů v 17:00. V ceně jsou dvě svačinky, oběd a nápoje. Ježdění 1x-2x denně dle počasí a ostatních aktivit. děti se účastní prací okolo stájí i koní. Kromě ježdění se učí koně vodit, vyčistit, postarat se o něj, poklidit stáje, ohrady,. Naučí se i jak se drží lopata či koště. Učíme je i co všechno koník potřebuje, co žere… prostě tábor o koních.

Pokud nemáte jezdecké vybavení, tak stačí tenisky, legíny a cyklistická přilba.

Cena jednoho turnusu je 4 000 Kč.
V ceně není zahrnuta doprava do místa konání tábora (Vlčice u Trutnova).


Vypsané turnusy 

Turnus Termín Typ tábora Volno
1. turnus 5.7. – 9.7. 2021 zrušen 0
2. turnus 11.7. – 16.7. 2021 pobytový klasický pro děti od 10 let 4
3. turnus 18.7. – 23.7. 2021 pobytový klasický pro děti od 10 let 2
4. turnus 16.8. – 20.8. 2021 příměstský pro děti od 7 do 12 let 6
5. turnus 23.8. – 27.8. 2021 pobytový pracovní vhodný pro nelenivé jezdce od 12 let obsazen

Pokud je turnus obsazen, tak je možnost „náhradníků“.
Pro zaregistrování je potřeba vyplnit přihlášku, obratem zaslat na mail a poslat zálohu.  Uhrazením zálohy se přihláška stává závaznou. V případě, že se nahlásíte pouze telefonicky a nepošlete přihlášku ani zálohu, tak místo po týdnu nabízíme jiným zájemcům. Zbývající část platby uhraďte do konce května.

 

!!! Při příjezdu odevzdáte prohlášení o bezinfekčnosti a potvrzení od lékaře, bez těchto dokladů nemůžeme převzít účastníka na tábor!!!!!!

Děti do 18-ti let nebudou jezdit na koních bez stanovených ochranných pomůcek tj. bezpečnostní přilba!

Vhodné oblečení:
Jezdecké boty (perka), chrániče holení (chapsy), jezdecká přilba, vyztužená vesta (chránič páteře), jezdecké rukavice (ne pletené). Dále doporučujeme přiléhavé kalhoty (rajtky). Vše snadno dostanete v jezdeckých potřebách, vhodný je též jezdecký bičík – tušírka (není určeno k mlácení koní ani dětí). Jezdecké vybavení musí být dobře padnoucí. Volné, nebo špatně sedící vybavení není přípustné z hlediska bezpečnosti.

Dokumenty ke stažení

Potvrzení o zdravotní způsobilosti

Potvrzení o bezinfekčnosti

2021 prihlaska tabory

 

Fotogalerie z minulých běhů…

https://www.facebook.com/stajvlcice
http://vlcicemargita.rajce.idnes.cz