Jezdecká stáj Vlčice u Trutnova

Jezdecké kroužky

Nábor začátečníků a nových členů již probíhá.
Pokročilí jezdci a stávající členové se mohou objednávat kdykoliv, telefonicky ve všední den mezi 9. a 19. hodinou, v ostatní dny a hodiny na e-mail. Je potřeba se objednat alespoň den předem.


Přípravka

Jezdecký kroužek


Pro mladší školáčky (7-11 let) máme jezdeckou přípravku jednou týdně od tří hodin odpoledne. Zde se děti naučí všem základům manipulace, čištění i jízdy… Po zvládnutí základů mohou postoupit do dalších tréninků.

Starší děti, mládež a samozřejmě i dospělí (ať už začátečníci, či pokročilí) se mohou naučit vše od manipulace, komunikace s koněm ze země, čištění i základní ošetření koně a v neposlední řadě anglický styl jízdy na koni. Jezdíme na travnaté jízdárně, zkušení i na vyjížďky do terénu.

Kdo se chce intenzivněji věnovat koním, ten by měl mimo ježdění pravidelně cvičit. Plavání, běh, protahování a posilování je prospěšné. Doporučuji také cvičení se švihadlem a skákání přes gumu. Jakýkoliv sport je lepší, než sedět u telky, nebo počítače…


Ceník (platný od 1.9. 2019)

Členský příspěvek je 200 Kč/pololetí – z toho budou hrazené např. toaletní potřeby, nápoje, tisk materiálů atd…

Jezdecké kroužky

Poplatek za ježdění – Cena kroužku je 1000 Kč/měsíc při docházce a platbě každý měsíc během školního roku, platby za nevyužité jízdy zpětně nevracíme a nepřevádíme na další měsíc.
Ceny platí pouze při nepřerušené docházce, tj. při pravidelné měsíční platbě.
Možnost platby celého pololetí – sleva na 4 500,-.

Přípravka

800,- při docházce a platbě každý měsíc během školního roku.
Možnost platby celého pololetí – sleva na 3 500,-

Členové mladší 18-ti let jsou zařazeni do stálé výukové skupiny, jezdí pravidelně 1x – 2x týdně v předem dohodnutý den a čas. V případě ukončení nebo přerušení docházky, v případě nemoci dítěte, nebo v případě vyšší moci nebude poplatek vrácen.
V případě zrušení některého z termínů z důvodů na straně pořadatele bude poskytnut náhradní termín.

Členové, kteří se nemohou výcviku účastnit pravidelně nebo jsou již plnoletí jezdí po telefonické domluvě kdykoliv. Cena jednotlivých jízd je 400,-Kč


Děti do 18 let nebudou jezdit na koních bez stanovených ochranných pomůcek!

Jezdecké přilby do začátku zapůjčíme, ale vhodné obutí je nutné dětem opatřit z vlastních zdrojů. Kromě klasické jezdecké obuvi (perka) jsou dostačující gumové holinky s podpatkem. Minichapsy a rajtky samy o sobě nestačí. Abnormálně silná podrážka u bot není vhodná. Doporučujeme zároveň pořízení i jezdeckých rukavic. Vše levně a kvalitně pořídíte např. v Decathlonu.

Zároveň doporučujeme zakoupení kvalitní bezpečnostní vesty, nebo chrániče páteře na dobu, kdy se dítko začne učit skákat, na prvotní kroky a seznamování není nezbytně nutné. Chrániče musí velikostně odpovídat, jinak nechrání, ale ubližují. Než nekvalitní, nebo nepadnoucí, tak je lepší jezdit bez.

Pro Vaši bezpečnost a bezpečnost Vašich dětí používáme pouze třmeny s bezpečnostními prvky, jako jsou koše do třmenů (Přídavné plastové koše ke třmenům, zabraňují provlečení nohy třmenem) a nebo třmeny s gumičkou.

V nekvalitní nebo nepadnoucí výstroji nebude svěřenec puštěn na ježdění.

Za poranění způsobená nevhodným obutím a oděvem neneseme odpovědnost.


Základní jízdárenská pravidla:

Nasedání a sesedání probíhá ve středu jízdárny
Taktéž obraty, couvání aj. se provádějí mimo stopu
V zástupu se dodržuje rozestup aspoň na jednu koňskou délku
Jezdci jezdící na kruhu dávají přednost jezdcům na celé stěně
Na obvodu jízdárny mají jezdci jezdící na levou ruku přednost
Vyšší chod má přednost a pomalejší uvolňuje místo rychlejšímu
Při změnách směru se jezdci míjejí původní vnější rukou
Cvik má přednost
Krokuje se vždy od stěny
Na jízdárně se nekřičí, neběhá, „nedrbe“.:-)
Zkušení jezdci berou ohledy na začátečníky.

Pokud je na jízdárně více jezdců najednou, vždy je třeba je sledovat a brát na ně ohledy.