Jezdecká stáj Vlčice u Trutnova
Jezdecký kroužek

Jezdecký kroužek

Ve všední dny nabízíme jezdecký kroužek vhodný nejen pro děti od 10 let, mládež a dospělé. Pro mladší děti je v pondělí přípravka.
Naučíte se kromě jízdy na koni i základní péči o přiděleného koně a samozřejmě čištění a nasedlání. V případě nepříznivého počasí se kroužky také konají, to probíhá teoretická výuka a nebo praktická – práce okolo koní, práce s koňmi ze země a pod. Učíme, že kůň není sportovní náčiní, ale partner. Učíme anglický styl jízdy. Základy drezury, skoů, vyjížďky do přírody, práce ze země, komunikace s koněm, jízdy zručnosti, pony games…

Cena je 1500.-/měsíc, možnost pololetní platby (7000.-)

Začátek kroužku je zpravidla v 15:00, ukončení není pevně dané, je dle potřeby, pokaždé upřesníme, dovolte dětem vozit sebou mobilní telefon.

Kroužek má omezenou kapacitu 3-6 jezdců na trénink.

V případě přihlášení jen 1-2 dětí na daný den nebude kroužek otevřen, bude možnost pouze individuálních tréninků.

Spolu s přihláškou doneste i potvrzení o zdravotní způsobilosti od lékaře – může být jen kopie.

Výcvik vede Margita Dušková

Dítě docházející do kroužku musí mít vlastní jezdeckou obuv-perka, v případě nepříznivého a blátivého počasí jsou potřeba i vysoké holínky. Při jízdě na koni je nutné mít dlouhé kalhoty, legíny nebo rajtky (nikoliv rifle, šusťáky apod.), minichaps nebo podkolenky, jezdecké rukavice (ne pletené) a další oblečení vhodně přizpůsobené počasí. Oblečení nesmí být šustivé, příliš volné, plandavé, vhodnější je přiléhavé, aby byl dobře vidět sed jezdce. Při nepříznivém počasí je možnost být v učebně, ale po většinu času se budou děti pohybovat venku. Vhodné vybavení lze levně sehnat např. v Decathlonu, jezdeckých potřebách…

V případě nevhodné výstroje, její špatné velikosti nebo kvality, si vyhrazujeme právo dítě na koně nepustit bez výměny nebo úpravy výstroje.

Vlastní jezdecká helma není podmínkou, jezdecké helmy máme do začátku k zapůjčení.

 

2023 Jezdecký-kroužek-přihláška

Termíny kroužku:

pondělí 13:30 – 16 na dotaz
úterý 15:00 – 17:30 1 místo pro mírně pokročilého – pokročilého jezdce
středa 15:00 – 17:30 1 místo pro pokročilého jezdce
čtvrtek 15:00 – 17:30 na dotaz
pátek 15:00 – 17:30 1 místo pro pokročilého jezdce