Jezdecká stáj Vlčice u Trutnova
Jezdecký kroužek

Kurzy a tábory 2020

Letní týdenní tábory

V současné době pro Vás tým stáje chytá již osmý ročník letních táborů s koňmi pro děti od sedmi let – pouze formou příměstského tábora, pro zkušenější mládež (starší 10 let) i pobytový tábor.

Počet účastníků je na pobytovém táboře maximálně 8 dětí, na příměstském cca 12 dětí. Možnost účasti s vlastním koněm, vše dohodou. Začátečníci si osvojí základní jezdecké dovednosti a péči o koně, získají spoustu nových zkušeností, a ještě si přitom užijí kopec zábavy. Pokročilí jezdci si mohou prohloubit své znalosti a naučit se novým dovednostem. 
Výcvik začátečníků probíhá na lonži pod dozorem zkušených lektorů, pokročilí jezdci se pak mohou zdokonalit v získaných dovednostech.

Na vše dohlíží zkušený tým složený z lektora jezdectví, vychovatelů a dobrovolných pomocníků z řad zkušených členů naší stáje. Zdravotní dozor je pro nás samozřejmostí.

Proč si vybrat právě nás?

Výcvik provádí zkušení instruktoři, kteří mají mnohaletou praxi, nejen v oblasti výcviku jízdy na koni, ale též v oblasti zážitkové pedagogiky. V programu tábora jsou zahrnuty i teoretické hodiny.

POBYTOVÝ jezdecký tábor

Vhodné pro děti od 10 let. Tábor probíhá v šesti turnusech během letních prázdnin. Nábor dětí a předání veškerých dokumentů bude probíhat vždy v neděli od 15:00, prvním jídlem v den příjezdu bude večeře.
V neděli vždy proběhne seznámení se s provozním řádem areálu, pravidly jezdeckého tábora, děti budou také poučeny o tom, jak se bezpečně pohybovat okolo koní. Děti se také seznámí s koňmi, na kterých bude výcvik probíhat. Každý turnus končí následující pátek po ukončení jezdecké akademie, na kterou jsou rodiče vítáni. Rozloučíme se jezdeckými hrami a ukážeme si, co se děti za týden výcviku naučily.

Výcvik jízdy na koni a bezpečnost

Pro děti jsou připraveny každodenní jezdecké lekce na zkušených koních. Děti okusí jak výcvikové hodiny na jízdárně, tak vyjížďky do přírody. Děti během týdne odjezdí minimálně 6 lekcí.
S jízdou na koni úzce souvisí otázka bezpečnosti – povinnou výbavou každého dítěte je jezdecká přilba, jezdecké boty, chapsy (chrániče holení) a chránič páteře. Mezi základní jezdeckou výbavu patří i jezdecké kalhoty, nebo alespoň přiléhavé elastické kalhoty, které zabrání odřeninám. Doporučujeme též nákup jezdeckých rukavic.
Na jezdeckém táboře je samozřejmý čtyřiadvacetihodinový dozor proškoleného zdravotníka.

Ubytování a stravování

Děti budou ubytovány ve zděné budově v klubových prostorách stájí. Součástí je kuchyňka, splachovací WC, sprchování teplou vodou každý den.
Stravování bude probíhat pětkrát denně, samozřejmostí je celodenní pitný režim. Uhrazením zálohy se přihláška stává závaznou.
Cena jednoho turnusu je 5 800 Kč, zahrnuje minimálně šest výukových lekcí pod vedením instruktora, teoretické hodiny atp., ubytování, stravu, ostatní výdaje a dozor zodpovědných osob po celou dobu tábora.


Příměstský letní tábor

Pro příměstský turnus věk minimálně 7 let.
V ceně není zahrnuta doprava do místa konání tábora (Vlčice u Trutnova).

Ceník:

Cena příměstského tábora je 3800,- Kč

Cena pobytového tábora je 5800,- Kč

Samoplátci mají 10%slevu, uplatnitelnou hned při příhlášení.


Pokud je turnus obsazen, tak je možnost „náhradníků“.
V případě, že se mi nahlásíte pouze telefonicky a nepošlete přihlášku ani zálohu, tak místo po týdnu nabízíme jiným zájemcům.


Vypsané turnusy 2020:

1. turnus 5.7. – 10.7. 2020 pobytový vhodný pro jezdce od 10 let  
2. turnus 11.7. – 17.7. 2020 příměstský vhodný pro začátečníky od 7 let  
3. turnus 19.7. – 24.7. 2020 pobytový vhodný pro jezdce od 10 let  
4. turnus 2.8. – 7.8. 2020 pobytový vhodný pro jezdce od 10 let  
5. turnus 10.8. – 14.8. 2020 příměstský vhodný pro začátečníky od 7 let  

Pro zaregistrování je potřeba vyplnit přihlášku, obratem zaslat na mail a poslat zálohu.

!!! Při příjezdu odevzdáte prohlášení o bezinfekčnosti a potvrzení od lékaře, bez těchto dokladů nemůžeme převzít účastníka na tábor!!!!!!

Děti do 18-ti let nebudou jezdit na koních bez stanovených ochranných pomůcek tj bezpečnostní přilba!

Vhodné oblečení:

Jezdecké boty (perka), chrániče holení (chapsy), jezdecká přilba, vyztužená vesta (chránič páteře), jezdecké rukavice (ne pletené). Dále doporučujeme přiléhavé kalhoty (rajtky). Vše snadno dostanete v jezdeckých potřebách, vhodný je též jezdecký bičík – tušírka (není určeno k mlácení koní ani dětí). Jezdecké vybavení musí být dobře padnoucí. Volné, nebo špatně sedící vybavení není přípustné z hlediska bezpečnosti.


 Dokumenty ke stažení

Potvrzení o zdravotní způsobilosti

Potvrzení o bezinfekčnosti

prihlaska tabory 2020


Fotogalerie z minulých běhů…