Jezdecká stáj Vlčice u Trutnova
Jezdecký kroužek

Tábory 2024

Letní týdenní tábory

Info pro všechny naše klienty.

V současné době pro Vás tým stáje chystá již 12. ročník letních táborů s koňmi – příměstský tábor pro děti od sedmi let a pobytový tábor pro začátečníky i zkušenější mládež (starší 10 let) .

Počet účastníků je na pobytovém táboře maximálně 8 dětí, na příměstském cca 12 dětí. Možnost účasti s vlastním koněm, vše dohodou. Začátečníci si osvojí základní jezdecké dovednosti a péči o koně, získají spoustu nových zkušeností, a ještě si přitom užijí kopec zábavy. Pokročilí jezdci si mohou prohloubit své znalosti a naučit se novým dovednostem.
Výcvik začátečníků probíhá na lonži nebo s vodičem pod dozorem zkušených lektorů, pokročilí jezdci se pak mohou zdokonalit v získaných dovednostech.

Na vše dohlíží zkušený tým složený z instruktorů jezdectví, vychovatelů a dobrovolných pomocníků z řad zkušených členů naší stáje. Zdravotní dozor je pro nás samozřejmostí.

Proč si vybrat právě nás?
Výcvik provádí zkušení instruktoři, kteří mají mnohaletou praxi, nejen v oblasti výcviku jízdy na koni, ale též v oblasti zážitkové pedagogiky. V programu tábora jsou zahrnuty i teoretické hodiny.


Pobytový jezdecký tábor

Vhodné pro děti od 10 let. Tábor probíhá ve vypsaných turnusech během letních prázdnin. Nábor dětí a předání veškerých dokumentů bude probíhat vždy v neděli od 16:00, prvním jídlem v den příjezdu bude večeře.
V nástupní den vždy proběhne seznámení se s provozním řádem areálu, pravidly jezdeckého tábora, děti budou také poučeny o tom, jak se bezpečně pohybovat okolo koní. Děti se také seznámí s koňmi, na kterých bude výcvik probíhat.

Následující dny se po snídani věnujeme přípravě stájí, úklidu ohrad, čistění koní a minimálně 2x během turnusu je ježdění i dopoledne. Po výborném obědě je polední klid, následuje opět ježdění (dle počasí každý den), po ježdění hry, výuka, příp. nějaká práce okolo koní… Po večeři mají děvčata volnou zábavu.

Rozloučíme se jezdeckými hrami.

Ukončení je v sobotu v dopoledních hodinách – předávání dětí v 10:00 – v případě potřeby odjezdu v jiný čas se lze osobně domluvit.

Výcvik jízdy na koni a bezpečnost
Pro děti jsou připraveny každodenní jezdecké lekce na zkušených koních. Děti okusí výcvikové hodiny na jízdárně v sedle i bez sedla, na lonži, cvičení na koni, zkušenější mohou vyzkoušet i práci ze země a přirozenou komunikaci. Děti během týdne odjezdí minimálně 6 lekcí. Kromě ježdění se učí koně vodit, vyčistit, postarat se o něj, poklidit stáje, ohrady.
S jízdou na koni úzce souvisí otázka bezpečnosti – povinnou výbavou každého dítěte je padnoucí jezdecká přilba, jezdecké boty, chapsy (chrániče holení) a bezpečnostní vesta nebo chránič páteře. Mezi základní jezdeckou výbavu patří i jezdecké kalhoty – rajtky, nebo alespoň přiléhavé kalhoty-legíny, které zabrání odřeninám. Doporučujeme též nákup jezdeckých rukavic. V případě nevhodné výstroje, její špatné velikosti nebo kvality, si vyhrazujeme právo dítě na koně nepustit bez výměny nebo úpravy výstroje.

Na jezdeckém táboře je samozřejmý čtyřiadvacetihodinový dozor proškoleného zdravotníka.

Ubytování a stravování
Děti budou ubytovány ve zděné budově v klubových prostorách stájí. Součástí je kuchyňka, splachovací WC, sprchování teplou vodou každý den.
Stravování bude probíhat pětkrát denně, samozřejmostí je celodenní pitný režim.

Cena jednoho turnusu je 7 000 Kč, zahrnuje minimálně šest výukových lekcí pod vedením instruktora, teoretické hodiny atp., ubytování, stravu, ostatní výdaje a dozor zodpovědných osob po celou dobu tábora.

 


Příměstský letní tábor

Tábor probíhá ve vypsaných turnusech během letních prázdnin. Pro příměstský turnus je minimální věk 7 let.

Ráno se scházíme u stájí v 8:00, děti odjíždějí domů v 17:00. V ceně je oběd a nápoje. Ježdění denně dle počasí a ostatních aktivit. Děti se účastní i prací okolo stájí i koní. Kromě ježdění se učí koně vodit, vyčistit, postarat se o něj, poklidit stáje, ohrady. Naučí se i jak se drží lopata či koště. Učíme je i co všechno koník potřebuje, co žere… prostě tábor o koních.

Pokud nemáte jezdecké vybavení, tak stačí perka – koupíte levně v decathlonu, nebo u vietnamce, legíny a padnoucí cyklistická přilba. V případě nevhodné výstroje, její špatné velikosti nebo kvality, si vyhrazujeme právo dítě na koně nepustit bez výměny nebo úpravy výstroje.

Cena jednoho turnusu je 4 400 Kč.
V ceně není zahrnuta doprava do místa konání tábora (Vlčice u Trutnova).

 

Na táborech jsou mobilní telefony zakázány!!! To znamená, že jsou mobily všem dětem odebrány a vráceny až při odjezdu domů.

 

Po zaslání přihlášky Vám zpět na e-mail přijdou další pokyny s informacemi a povinnou i doporučenou výbavou. Pokud ho nebudete moci najít, neváhejte nám včas napsat, pošleme pokyny znovu.

Sledujte pozorně poštu v mailu, ze kterého odesíláte přihlášky!!!

 


Vypsané turnusy – předběžné termíny pro rok 2024

Turnus Termín Typ tábora Volno
1. turnus 7.7. – 13.7. 2024 pobytový klasický vhodný i pro začátečníky a mírně pokročilé od 10 let 6 míst
2. turnus 15. – 19.7. 2024 příměstský vhodný pro děti již od 7 let 11 míst
3. turnus 28.7. – 3.8. 2024 pobytový klasický vhodný i pro začátečníky a mírně pokročilé od 10 let 8 míst
4. turnus 5.8. – 9.8. 2024 příměstský vhodný pro děti již od 7 let 9 míst
5. turnus 18.8. – 24.8. 2024 pobytový 7 míst

Pokud je turnus obsazen, tak je možnost „náhradníků“.
Pro zaregistrování je potřeba vyplnit přihlášku, obratem zaslat na mail a poslat zálohu.  Uhrazením zálohy se přihláška stává závaznou. V případě, že se nahlásíte pouze telefonicky a nepošlete přihlášku ani zálohu, tak místo po týdnu nabízíme jiným zájemcům. Zbývající část platby uhraďte do konce května.

! Při příjezdu odevzdáte prohlášení o bezinfekčnosti a potvrzení od lékaře, bez těchto dokladů nemůžeme převzít účastníka na tábor!

Děti do 18-ti let nebudou jezdit na koních bez stanovených ochranných pomůcek tj. bezpečnostní přilba! – začátečníkům stačí i cyklistická

Vhodné oblečení:
Jezdecké boty (perka), chrániče holení (chapsy), jezdecká přilba, vyztužená vesta (chránič páteře), jezdecké rukavice (ne pletené). Dále doporučujeme přiléhavé kalhoty (rajtky). Vše snadno dostanete v jezdeckých potřebách, vhodný je též jezdecký bičík – tušírka (není určeno k mlácení koní ani dětí). Jezdecké vybavení musí být dobře padnoucí. Volné, nebo špatně sedící vybavení není přípustné z hlediska bezpečnosti.

V případě nevhodné výstroje, její špatné velikosti nebo kvality, si vyhrazujeme právo dítě na koně nepustit bez výměny nebo úpravy výstroje.

Dokumenty ke stažení

Potvrzení o zdravotní způsobilosti

Potvrzení o bezinfekčnosti

2024 prihlaska-tabory

Pokud se po kliknutí na odkaz nenabídne stažení souboru , tak klikněte na odkaz druhým tlačítkem a vyberte „Uložit odkaz jako…“

 

Fotogalerie z minulých běhů…

https://www.facebook.com/stajvlcice
http://vlcicemargita.rajce.idnes.cz

 

Storno poplatky

V případě že uhradíte poplatek za letní dětský tábor a následně vznikne situace, kdy je zapotřebí vystornovat pobyt dítěte, je zde přehled storno poplatků.
• Při zrušení pobytu dítěte do konce dubna, vrací se celá část uhrazených plateb kromě nevratné zálohy.
• Při zrušení pobytu dítěte do konce června, vrací se jen 50% z celkové ceny tábora.
• Při zrušení pobytu dítěte do 10 dnů před plánovaným nástupem se vrací jen 25% z uhrazených plateb a jen při závažných důvodech, které nemůže rodič ovlivnit.
• Po těchto termínech pouze individuální dohody – jinak se nevrací nic.
• V případě nenastoupení ze zdravotních důvodů se vrací pouze poměrná část za stravování tj. 200,-/den.
• Storno pobytu musí být pochopitelně před zahájením tábora a pobytu – ne v průběhu nebo po táboře.
• Rozlišujeme Storno (domluvená neúčast) a Propadnutí (nenastoupení k pobytu).
• Požadujete- li něco vrátit – Když chcete cokoliv vrátit zpět, musíte si o to napsat. Ideálně s číslem účtu, variabilním symbolem, atd.
Pokud jde platba přes zaměstnavatele, musí zažádat o vrácení on. Platba přes benefity se nevrací.
Storno platí jen na uhrazenou celkovou částku pobytu.
Při zajištění náhradníka za zrušení účasti na táboře storno poplatek neúčtujeme!
Při neomluveném nenastoupení dítěte na táborový pobyt se nevrací nic.
Maximálně se však pokoušíme vyjít vstříc rodičům a především dětem, pro které tábory děláme především.